Så er det sidste chance: Deltag i Bornholmnyt.dk og SPAR Aakirkeby og Gudhjems julequiz og vind gavekort på 100 kr. Vi quizzer for sidste gang i dag.

Vinder af quizzen onsdag 23. december: Karina Kofod, Nexø.
Det rigtige svar var: “Der er 7 pct. chance for hvis jul i Danmark. Karina får tilsendt et gavekort på 100 kr. til SPAR Aakirkeby eller SPAR Gudhjem. Tillykke til Karina og held og lykke til alle deltagere i den sidste julequiz i dag.
Dagens spørgsmål torsdag 24. december:
Hvad hedder restauranten, hvor Lady & Vagabonden spiser spaghetti?
Alfredo’s?
Italiano?
Tony’s?
Hver eftermiddag til og med torsdag 24. december kan du finde dagens spørgsmål på Bornholmnyt.dk. Indsend det rigtige svar samt navn, by, email og telefonnummer til red@bornholmnyt.dk. Vi skal have dit svar senest fredag 25. december kl. 10.
Vinderen offentliggøres fredag 25. december og får tilsendt sit gavekort på 100 kr. med navn til SPAR i Aakirkeby eller SPAR i Gudhjem på email. Du kan printe gavekortet ud eller vise det på telefonen, butikkerne bliver på forhånd orienteret om vindernes navne.
Husk at sende dit svar til ovenstående emailadresse, besvarelser på Facebook tæller ikke med i konkurrencen!
Hold øje med Bornholmnyt.dk hver dag og deltag i konkurrencen.
Vi glæder os til at tage imod din besvarelse og held og lykke til alle, der deltager.











